BİZİ ARAYIN

+90 212 296 91 47

Yeni Zelanda’da Borç ve Alacak Takibi

 1. Ana Sayfa
 2. »
 3. Ülkeler
 4. »
 5. Yeni Zelanda’da Borç ve Alacak Takibi

Yeni Zelanda’da Borç ve Alacak Takibi

Yeni Zelanda’da borç ve alacak takibi kapsamında ARS Danışmanlık olarak sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Yeni Zelanda’nın başlıca ticaret ortakları Çin, Avustralya, ABD, Japonya’dır. Paylaşılan ortak tarihi geçmiş ikili ilişkileri ve Yeni Zelanda’nın Türkiye’ye bakışını belirleyen başlıca unsur olma niteliğini korumakla birlikte, çok iyi düzeyde seyreden ikili ilişkilerimize, ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel boyutun da geliştirilmesi suretiyle muhteva kazandırılması yönünde ortak irade bulunmaktadır.

Türkiye ve Yeni Zelanda Arasındaki Ticari İlişkileri

Ülkemiz ile Yeni Zelanda arasındaki dış ticaret hacmi 2001 yılında 28 milyon ABD Doları iken, yaklaşık 7 kat artarak 2015 yılında 150 milyon ABD Doları olmuştur. Türkiye-Yeni Zelanda İş Konseyi 2012 yılında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde oluşturulmuştur. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre Yeni Zelanda’dan Türkiye’ye 2002 ve sonrası dönemde herhangi bir doğrudan yatırım bulunmamaktadır. Yeni Zelanda’dan ülkemize gelen ziyaretçi sayısı düzenli olarak artmaktadır. 2015 yılının sonunda ülkemizi ziyaret eden turistlerin sayısı yaklaşık 37.000 olmuştur. (1)

İthalat ve İhracattan Kaynaklanan Alacak Borç ve Yönetimi

Yeni Zelanda’da borç ve alacak takibi sürecinde, borçlunun ana dilinde iletişim kurarız. Çünkü o ülkenin kanunları çerçevesinde süreci ilerletebilmeniz önemlidir. ARS Danışmanlık Çek Cumhuriyeti’ndeki alacaklarınızın tahsilatı ile ilgili yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Böylelikle borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.

ARS Danışmanlık olarak sunmakta olduğumuz uluslararası alacak yönetimi hizmetlerimizle alacaklıyı doğru bilgilendirmeyi, açıklık ve güvenilirliği ilke edindik. Nitekim çalışmalarımız “Tahsilat yoksa Masraf yok” anlayışına dayanmaktadır. Böylece hizmet bedeli tahsilat gerçekleştikten sonra müşterilerimizden alınmaktadır. Tüm danışmanlık masrafları başta anlaştığımız komisyona tabii olmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’deki müşterilerimizin risk almalarına gerek yok. Üstelik masraf yapmadan uluslararası alacak yönetim hizmetlerimizden yaralanabilmektedirler.

Yeni Zelanda’da Borç ve Alacak Takibi Kapsamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni Zelanda’da borç ve alacak takibi ile ilgili olarak bir sorunla karşılaştığınız takdirde, aklınıza Yeni Zelanda’da bir avukatla irtibata geçerek, icra takip davası başlatmak veya icra davası açmak gelebilir. Ticari faaliyetlerden doğan alacakların tahsilini zorlaştıran sorunları üç temel başlık altında toparlamak gerekirse;

 1. Yüksek avukatlık ve danışmanlık ücretleri.
 2. Yeni Zelanda yasalarından kaynaklanan hukuki farklılıklar.
 3. Hem borçlunun hem de alacaklının kendini ana dilinde ifade edememesidir.

Alacak ve Borç Takibinde Neden ARS Danışmanlık?

 1. ARS Danışmanlık, Türk ihracatçılarının yurtdışında karşılaştığı bu ve benzeri tahsilat sorunlarına çözüm üretmekte amacıyla kurulmuş bir danışmanlık firmasıdır.
 2. Türkiye’de uluslararası alacak yönetim sektörünün öncüsü ve lideridir. Mahkeme öncesi uzlaşma aşamasında takip ve tahsilat konularında uzmanlaşmıştır.
 3. 155 ülkede ve 4000 üzerindeki personel ağıyla firmamız ARS Danışmanlık güçlü bir Global güce sahiptir.
 4. Yeni Zelanda’daki alacakların tahsil edilmesi sürecinde de, yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.
 5. Ticari ve hukuki mevzuata hâkim olan yerel çözüm ortakları sayesinde müzakere sürecini de daha sağlıklı yürütebilmektedir.
 6. ARS Danışmanlık Yeni Zelanda’daki temsilciliği ile arasındaki güçlü ve yoğun iş birliği sayesinde alacak sorunlarınıza özgü çözümler üretir.
 7. Deneyimli ekibi ve profesyonel yaklaşımları sayesinde mahkeme sürecine gerek kalmadan tahsilatı gerçekleştirmektedir.
 8. Müşterileri fatura kesim tarihinden itibaren 360 gün dolmadan ilgili yurtdışı dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendirilirse, başarı oranı %78 olmaktadır. Erken müdahale hem dosyaların tahsilat kabiliyeti yüksek olmakta, hem de komisyon oranlarımız daha düşük olmaktadır.
 9. Yurtdışı alacak dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendiren firmalar alacak takibi ile zaman kaybetmezler. Büyük masraflar yapmak zorunda kalmazlar. Bu süreç şirketlerinin verimliliği ve sektörlerindeki rekabet güçlerini arttırmasına da katkı sağlamaktadır.
Yeni Zelanda’daki ticari faaliyetlerinizden kaynaklanan ve bugüne kadar ödenmemiş alacaklarınızın tahsili noktasında, uluslararası hukuk standartları ve kuralları çerçevesinde sizlere çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.

ARS Danışmanlık’ın Yeni Zelanda kaynaklı alacak takibi ve tahsili dosyalarında uzlaşma yöntemiyle (ARSinkaso) çözüme ulaşan dosya sayısı, güncel dosya sayıları ve başvuru için gereken evrakları öğrenmek ve aşağıdaki konu başlıklarına dair, daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yeni Zelanda’daki:

Müşterim borcunu ödemiyor?
Firmadan alacaklarımı tahsil edemiyorum?
Müşterimin borçlarını ödemesi için neler yapmalıyım?
Müşterimden kalan alacaklarımı tahsil edebilir miyim?

ARS Danışmanlık olarak Yeni Zelanda’da geciken alacakların tahsilinde %70 üzerindeki başarı oranımızla Türk ihracatçılarının yanındayız.

Kaynak:

(1): http://www.mfa.gov.tr/Yeni Zelanda-ekonomisi.tr.mfa