BİZİ ARAYIN

+90 212 296 91 47

Arnavutluk’ta Borç ve Alacak Takibi

 1. Ana Sayfa
 2. »
 3. Ülkeler
 4. »
 5. Arnavutluk’ta Borç ve Alacak Takibi

Arnavutluk’ta Borç ve Alacak Takibi

Arnavutluk’ta borç ve alacak takibi için ARS Danışmanlık olarak sizlere profesyonel ve güvenilir hizmetler sunuyoruz. Arnavutluk’un başlıca ticaret ortakları İtalya, Yunanistan, Çin olan Arnavutluk ile Türkiye’dir. Bu ülkeler arasındaki ilişkiler;

 • Karşılıklı güven duygusu temelinde,
 • Üst düzey ve teknik ziyaretlerle,
 • Dostça bir ortamda gelişmesini sürdürmeye devam etmektedir.

Türkiye ve Arnavutluk Arasındaki Ticari İlişkileri

1 Mayıs 2008 tarihi itibariyle yürürlüğe giren “ Serbest Ticaret Anlaşması” ile ülkemiz menşeli sanayi mallarına Arnavutluk’ta uygulanan gümrük vergisi oranları sıfırlanmıştır.
Arnavutluk’ta yaklaşık 300 Türk şirketi faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla bu ülkedeki Türk yatırımları 3 milyar Dolar düzeyindedir. Türk müteahhitlik firmaları tarafından Arnavutluk’ta tamamlanan projelerin toplam bedeli 1,1 milyar dolar’dır.(1)

İthalat ve İhracattan Kaynaklanan Alacak Borç ve Yönetimi

Arnavutluk’daki alacakların tahsil edilmesi sürecinde, borçlunun ana dilinde iletişim kurarız. Nitekim ülkenin kanunları çerçevesinde süreci ilerletebilmek önemlidir. ARS Danışmanlık Arnavutluk’taki alacaklarınızın tahsilatı ile ilgili yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Ayrıca borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.

ARS Danışmanlık olarak sunmakta olduğumuz uluslararası alacak yönetimi hizmetlerimizle alacaklıyı doğru bilgilendirmeyi, açıklık ve güvenilirliği ilke edindik. Nitekim tüm çalışmalarımız “Tahsilat yoksa Masraf yok” anlayışına dayanmaktadır. Böylece hizmet bedeli tahsilat gerçekleştikten sonra müşterilerimizden alınmaktadır. Tüm danışmanlık masrafları başta anlaştığımız komisyona tabii olmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’deki müşterilerimizin risk almalarına gerek yoktur. Üstelik masraf yapmadan uluslararası alacak yönetim hizmetlerimizden yaralanabilmektedirler.

Arnavutluk’ta Borç ve Alacak Takibi Kapsamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alacaklarınızın tahsiliyle ilgili olarak bir sorunla mı karşılaştınız? Böyle bir durumda Arnavutluk’ta bir avukatla irtibata geçebilirsiniz. Hatta aklınıza, icra takip davası başlatmak veya icra davası açmak gelebilir. Ticari faaliyetlerden doğan alacakların tahsilini zorlaştıran sorunları üç temel başlık altında toparlamak gerekirse;

 1. Yüksek avukatlık ve danışmanlık ücretleri.
 2. Arnavutluk yasalarından kaynaklanan hukuki farklılıklar.
 3. Hem borçlunun hem de alacaklının kendini ana dilinde ifade edememesidir.

Alacak ve Borç Takibinde Neden ARS Danışmanlık?

 1. ARS Danışmanlık, Türk ihracatçılarının yurtdışında karşılaştığı bu ve benzeri tahsilat sorunlarına çözüm üretmekte amacıyla kurulmuş bir danışmanlık firmasıdır.
 2. Türkiye’de uluslararası alacak yönetim sektörünün öncüsü ve lideri olarak, mahkeme öncesi uzlaşma aşamasında takip ve tahsilat konularında uzmanlaşmıştır.
 3. 155 ülkede ve 4000 üzerindeki personel ağıyla firmamız ARS Danışmanlık güçlü bir Global güce sahiptir.
 4. Arnavutluk’daki alacakların tahsil edilmesi sürecinde de, yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Ayrıca borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.
 5. Ticari ve hukuki mevzuata hâkim olan yerel çözüm ortakları sayesinde müzakere sürecini de daha sağlıklı yürütebilmektedir.
 6. ARS Danışmanlık Arnavutluk’daki temsilciliği ile arasındaki güçlü ve yoğun iş birliği sayesinde alacak sorunlarınıza özgü çözümler üretir.
 7. Deneyimli ekibi ve profesyonel yaklaşımları sayesinde mahkeme sürecine gerek kalmadan tahsilatı gerçekleştirmektedir.
 8. Müşterileri fatura kesim tarihinden itibaren 360 gün dolmadan ilgili yurtdışı dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendirilirse, başarı oranı %78 olmaktadır. Erken müdahale hem dosyaların tahsilat kabiliyeti yüksek olmakta, hem de komisyon oranlarımız daha düşük olmaktadır.
 9. Yurtdışı alacak dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendiren firmalar alacak takibi ile zaman kaybetmezler ve büyük masraflar yapmak zorunda kalmazlar. Bu süreç şirketlerinin verimliliği ve sektörlerindeki rekabet güçlerini arttırmasına da katkı sağlamaktadır.
Arnavutluk’daki ticari faaliyetlerinizden kaynaklanan ve bugüne kadar ödenmemiş alacaklarınızın tahsili noktasında, uluslararası hukuk standartları ve kuralları çerçevesinde sizlere çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.

ARS Danışmanlık’ın Arnavutluk kaynaklı alacak takibi ve tahsili dosyalarında uzlaşma yöntemiyle (ARSinkaso) çözüme ulaşan dosya sayısı, güncel dosya sayıları ve başvuru için gereken evrakları öğrenmek ve aşağıdaki konu başlıklarına dair, daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Arnavutluk’daki:

Müşterim borcunu ödemiyor?
Firmadan alacaklarımı tahsil edemiyorum?
Müşterimin borçlarını ödemesi için neler yapmalıyım?
Müşterimden kalan alacaklarımı tahsil edebilir miyim?

ARS Danışmanlık olarak Arnavutluk’da geciken alacakların tahsilinde %70 üzerindeki başarı oranımızla Türk ihracatçılarının yanındayız.

Kaynak:

(1): http://www.mfa.gov.tr/Arnavutluk-ekonomisi.tr.mfa