Neden Bir Tahsilat Ajansı İle Çalışmalısınız?

Neden Bir Tahsilat Ajansı İle Çalışmalısınız?

Bu yazımda ‘neden bir tahsilat ajansı tercih sebebiniz olmalı?’ ondan bahsedeceğim.

Herkesin bir uzmanlık alanı var. Kimisi marifetlidir, güzel elbiseler diker. Kimisi de güzel yemekler yapar. Herkesten her işi aynı beceride yapmasını bekleyemeyiz.

Herkes kendi işini yapar, müşterisine satar ve sonrasında karşılığını alır. Ticaretin olağan seyri bu şekilde işler.

Bazen de satıcının malının veya hizmetinin karşılığını alamadığı durumlar olur. Satıcı, kendi işinde ne kadar maharetli de olsa tahsil edemediği alacağı konusunda aynı başarıyı gösteremeyebilir. Bu durumda tahsilat ajansı kişiye yardım eder.

tahsilat ajansı

İhtiyacınız Olan, İşi Uzmanına Bırakmak

ARS Danışmanlık olarak 2011 yılından itibaren, uzman ekibimiz ile çalışmaktayız. Müşterilerimizin tahsili geciken ya da tahsil edilememiş yurtdışı ve yurtiçi alacaklarını ‘müşteri kaybı yaşanmadan’ tahsil etme konusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yıllar içerisinde birçok müşterimizin gözden çıkarılmış, unutulmuş veya vazgeçilmiş alacakları konusunda yardımcı oluyoruz. Ayrıca vadesi geciken alacaklarının tahsili konusunda yine biz varız. Türk firmalarının ve ekonomimizin sürdürülebilirliğine katkı sağlayan bir tahsilat ofisiyiz.

Borçlu Taraflar Ödemelerini Alacaklının Hesabına Yapar

İşimizin sadece tahsilat olması sebebiyle odak noktamız sadece tahsilattır. Bundan dolayı, sizler çalışırken biz tahsilat ajansı olarak alacaklarınızda iletişime geçeriz. Sizin hesabınıza tahsilatın gerçekleşmesini sağlıyoruz. Bunu da ‘tahsilat yoksa masraf yok’ prensibimizle birlikte yapıyoruz.

Türkiye merkezli olarak, 155 ülkede bulunan çözüm ortaklarımızla 4000’den fazla kişiden oluşan global ağımız sayesinde kesintisiz hizmet vermekteyiz. Yurtdışındaki borçlu firmanın veya şahsın bulunduğu ülkenin prosedürlerine uygun olarak yurtdışı alacak takip sürecini işletmekteyiz. Uzlaşı ile tahsilatı gerçekleştirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yurt dışı ve yurt içi alacaklarınız için nakit akışınızı hızlandırıyoruz.

Nakit Akışınızın Artmasını İster Misiniz?

Tahsilat ajansı olarak, yasal süreç ‘öncesi’ alacak takip ve tahsilat hizmetlerimizle nakit akışınızın hızlanacağı etkin + risksiz + hızlı çözümler üretmekteyiz. Hem alacaklı hem de borçlu arasındaki yasal süreç öncesi son uzlaşı fırsatı sunmaktayız. Bunu, borçlu kişi/kurum ile en net ve doğru iletişim kanallarının oluşturarak yapıyoruz. Söz konusu borcun tahsilatını gerçekleştirmek amacıyla hızlı ve sonuç odaklı aksiyonları belirliyoruz. Tümünü ilgili kişi ile doğrudan iletişim kurarak yapıyoruz.

Siz işinizin gerekliliklerini sağlarken tahsilat ajansı olarak biz de sizin için çalışıyoruz. Tahsili geciken tüm alacaklarınız için, ‘Alacak Yönetimi’ konusunda her zaman danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir ajansız. Müşterilerinizi kaybetmeden tahsilatlarınızı hızlandırmak için buradayız. Tüm bu çalışmalarımıza ek olarak, müşterilerimiz için ‘Risk Yönetimi’ hizmetimiz kapsamında, mevcut veya yeni müşterileri için yabancı firmalarla ilgili sunduğumuz istihbarat raporlarımızdan faydalanmaktadır.

Ekibinizin ya da kendinizin artan tahsilat sorunlarının çözümü için gereken etkin tahsilat tekniklerini ve uygulamalarını öğrenmek, müşteri kaybı yaşanmadan tahsilatları hızlandırmak ve alacak yönetimi için gereken kişisel müzakere becerilerini artırmak için tahsilat eğitimlerimize katılım sağlayabilirsiniz. Genel Müdürümüz Ayşe Burcu Arslan’ın vermiş olduğu ‘Tahsilat Eğitimleri’ sayesinde, satıştan tahsilata giden süreç ile ilgilenen tüm departmanlarınızın işleyişini ve ekibinizin verimini artırabilirsiniz. Genel Müdürümüzün alanındaki eşsiz uzmanlık ve deneyimini etkin uygulamalarıyla paylaştığı katılımcılarından biri de siz olun!

Şirketinizin ihtiyacınız olan Tahsilat Ajansı aslında bir telefon uzağınızda. Bizlere +90 212 296 91 47 numaralı telefonumuzdan ulaşarak Uluslararası Alacak Dosyalarınızın hızlı bir şekilde tahsilatının gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Senem Akgültan | Alacak ve Risk Yönetim Uzm. Yrd.